Drzewo Jessego

Marek i Budek to nierozłączni przyjaciele, którzy rozumieją się jak nikt. Razem z młodszą koleżanką, Klarą, odkrywają świat i w codziennych przygodach zawsze uczą się czegoś nowego.

Marek – bystry siedmiolatek, który niczego się nie boi (zazwyczaj) i dzielnie stawia czoła różnym, nawet szalonym przygodom. Jest żywiołowy i zawsze gotowy do działania.

Marek Budek i Klara

Klara – najmłodsza z trójki przyjaciół. Ciekawska, odważna, impulsywna i… uparta. Czasem zadaje niemądre pytania, ale się ich nie wstydzi, bo wie, że „kto pyta, nie błądzi”.

Budek – rezolutny dziewięciolatek, który wie, czym jest prawdziwa przyjaźń. Umie korzystać z głosu rozsądku i nawet w trudnych sytuacjach wykazać się wytrwałością.

Na wycieczce Na wycieczce

Drzewo Jessego to niecodzienny przewodnik po wartościach ukrytych na kartach Biblii. To zaproszenie, by wspólnie z rodziną zagłębić się w historie biblijne, także te mniej znane, i spojrzeć na nie przez pryzmat zwykłych, codziennych dziecięcych przygód. Podczas lektury będziecie mieć możliwość nie tylko słuchać, ale też prawdziwie się zaangażować i doświadczyć oczekiwania na Mesjasza. Piękne ilustracje Karoliny Kucharskiej pomogą przenieść się w ten dziecięcy świat i jeszcze bardziej zaciekawić młodych czytelników.

Niezwykle wartościowa książka dla dzieci i o dzieciach – pouczająca, ale bez natrętnego moralizowania. Głęboko religijna, a jednocześnie bardzo bliska codzienności współczesnych maluchów, zarówno pod względem treści, jak i języka. Dzięki przemyślanej formie Drzewo Jessego zapewni Wam wiele radosnych chwil wspólnego czytania i da pretekst do rozmów o Bogu, Biblii i kultywowaniu chrześcijańskich postaw w codziennym życiu. Gorąco polecam.

Asia Olejarczyk, autorka książek dla dzieci, m.in. serii o Pampiludkach

Drzewo Jessego to książka nie tylko na czas adwentu. Ciekawe historie, angażujące pytania i piękna modlitwa oparta na Słowie Bożym. Nieoceniona pomoc, zarówno dla rodziców, jak i dzieci, w przeżywaniu najważniejszego chrześcijańskiego oczekiwania.

Monika i Marcin Gomułkowie, Początek Wieczności

Anna Pliś – na co dzień żona, mama trójki chłopaków i tłumaczka literatury oraz redaktorka. Lubi wszelkie formy twórczości, a już najbardziej te, którymi może się podzielić z dziećmi. Razem z mężem i dziećmi prowadzi stronę www.drzewojessego.pl i fanpage Drzewo Jessego w rodzinie.

Drzewko

Już dostępne!

Książka

Książka

Tytuł: Drzewo Jessego
Autorka: Anna Pliś
Ilustracje: Karolina Kucharska
Redakcja: Ewa Popielarz
Opracowanie graficzne: Tomasz Banasik

Książka do kupienia w sklepie Wydawnictwa Sumus.

Audiobook

Audiobook

Tytuł: Drzewo Jessego
Autorka: Anna Pliś
Czytają: Monika i Marcin Gomułkowie, Początek Wieczności
Ilustracje: Karolina Kucharska
Opracowanie graficzne: Tomasz Banasik
Realizacja nagrań: Darek Boćwiński

Całkowity czas nagrania: 4 godziny 41 minut

Audiobook do kupienia w sklepie Wydawnictwa Sumus.

Posłuchaj fragmentu opowiadania:

Czapka

Spis treści:

 1. Drzewo Jessego
 2. Obraz
 3. Podstęp
 4. Przymierze
 5. Skarb
 6. Pomidor
 7. Rower
 8. GPS
 9. Loteria
 10. Tipi
 11. Mapa skarbów
 12. Korek
 13. Sznurowadła
 14. Lektor
 1. Głosy
 2. Przedstawienie
 3. Kolejka
 4. Łatek
 5. Szpiedzy
 6. Trening
 7. Bigos
 8. Poszukiwania
 9. Pocztówka
 10. Babcia
 11. Pajęczyna
 12. Labirynt
 13. Idol
 14. Prezent

Copyright Drzewo Jessego w Rodzinie